۱۳۳۵، تهران. کارشناس‌ارشد جغرافیای انسانی از دانشگاه تهران. وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۷۹-۱۳۸۴) و عضو شورای اسلامی شهر تهران. مسجدجامعی بنیان‌گذار فعالیت‌های فرهنگی متعددی مانند: ‌نمایشگاه بین‌المللی کتاب، نمایشگاه بین‌المللی قرآن و خانه‌ی کتاب بوده‌است و فعالیت‌های مطبوعاتی متعددی داشته که برخی از آن‌ها از این قرارند: مدیرمسوول نشریه‌ی هفتگیِ «کتاب هفته»، مدیرمسوول فصل‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی «نامه فرهنگ» و مدیرمسوول نشریه‌ی «گلستان قرآن».

شهریور ۱۳۹۷

در تهران تکیه‌های متفاوتی داریم. مثلا تکیه‌ی سادات اخوی. طبق وقفنامه‌‌ی تکیه، آن‌جا قهوه می‌دادند. آن‌هم چه قهوه‌ای با چه ترکیبی. هنوز هم می‌دهند، دست خود خانواده است و خانواده مقید به وقف. یا مثلا تکیه‌ها‌ی اقوام مختلف؛ تکیه‌ی پاکستانی‌ها یک جایی در دولت‌آباد است یا تکیه‌ی افغان‌ها که شاخه شاخه است.

شب‌هاي فانوسي تهران

تیر ۱۳۹۴

روزها، تا آفتاب رخت برمی‌بست و سایه ‌بر خانه چادر می‌کشید، روانه‌ی پشت‌بام می‌شدیم و رخت‌خواب‌ها را از گلیم‌ها و چادرشب‌های پیچازی بیرون می‌کشیدیم و روی تخت‌های تاشو پهن می‌کردیم تا گرمای روز را از تن به در کنند. آن‌وقت نوبت به آب‌پاشی بام می‌رسید. طناب بلند پنبه‌ای را به آفتابه‌ی پلاستیکی می‌‌بستیم و آن را از نرده‌های لبه‌ی بام پایین می‌فرستادیم تا خواهرهایمان از آب حوض پُرش کنند.

صدای صبح

آبان ۱۳۹۳

نخستین صدای صبح، البته اذان بلند همسایه‌ی گران‌قدر ما مرحوم حاج میرزاعبدالله چهلستونی بود که با آوایی رسا در خانه‌‌اش آن را ادا می‌کرد و کمی بعد عازم مسجد جامع می‌شد و صدای برخورد عصایش با زمین که بسیار مقتدرانه و بلند بود، به خوبی به گوش می‌رسید.