۱۳۴۲، کرمان. داستان‌نویس، منتقد ادبی و پژوهشگر. کارشناس ارشد فلسفه. برنده‌ی جایزه‌ی ادبی مهرگان و جایزه‌ی بهترین رمان بخش ویژه‌ی جایزه‌ی ادبی اصفهان برای رمان «بازی آخر بانو» (۱۳۸۵). او داور جایزه‌های ادبی گوناگونی ازجمله جشنواره‌ی بین‌المللی برنامه‌های رادیویی و جایزه‌ی منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی بوده است. رمان «خاله‌بازی» و مجموعه‌داستان «بازی عروس و داماد» آثار دیگر او هستند.

اسفند ۱۳۹۶ و فروردین ۱۳۹۷

نوروز به‌طور رسمی با مراسم روز علفه شروع می‌شد که روز قبل از روز عید بود. در خانواده‌های کشاورز با سحرخیزی پدر آغاز می‌شد. پدر احتمالا سحرگاه به دشت و دمن می‌رفت و به اندازه‌ی دو کف دست چمن یا علف را با گل از جایی ـ عموما از کناره‌ی جوی‌ها ـ می‌کند و بر سردر خانه می‌زد.

مهر ۱۳۹۶

کلمات سنگین و باشکوه از این سو به آن سو در حرکت‌اند. معنایشان را درک نمی‌کنم اما شکوه و جلال‌شان را می‌فهمم ـ «والایی» واژه‌ای است که حالا می‌توانم برای آن عبارات موسیقیایی و ریتمیک به کار ببرم. با دهانی باز کلمات را دنبال می‌کنم. پر از راز و رمزند و به‌اندازه‌ی افسانه‌ها سحرآمیز.

خرداد  ۱۳۹۵

آن‌طور كه از بزرگ‌ترها شنيده‌ام بلقيس نام عمه‌ي پدرم بوده اما حاشا وكلا كه از پدرم در مورد اين عمه بلقيس كلامي شنيده باشم. شگفت‌ اينكه در ادبيات داستاني ايران فراوان عمه بلقيس‌هايي ديده‌ام كه گاه عمود خيمه‌ي خانواده بوده‌اند.

میعاد مقدس

آبان ۱۳۹۳

محرم در روستای من خیلی قبل‌تر از عباسی‌شدن برادرانم در روز عاشورا، شروع می‌شد. مراسم علم‌گردانی، طلیعه‌ی ماه حرام بود. علم روستا و علم‌های شهر کوچک من هیچ شباهتی به علم‌های صلیب مانندی که بعدها در تهران دیدم نداشتند.