۱۹۷۰، آمریکا. نویسنده و ویراستار. برنده‌ی جایزه‌ی ادبی بین‌المللی IMPAC برای رمان A Hologram for the king (2013). عمده‌‌ی شهرتش برای زندگی‌نگاره‌ی A Heartbreaking Work of Staggering Genius است که در سال ۲۰۰۰ از سوی مجله‌‌ی تایم به‌عنوان بهترین کتاب سال معرفی شد. اگرز همچنین سردبیری فصل‌نامه‌ی داستانی McSweeny’s را برعهده دارد. از میان آثارش «زیتون» و «چطور گرسنه هستیم» به فارسی ترجمه شده‌اند.

آذر ۱۳۹۶

او و رفیق سودانی چندین ساعت باوقفه و بی‌وقفه رکاب زده‌اند و آمریکایی دارد از لحظات تنهایی‌اش لذت می‌برد ولی این تنهایی‌ خیلی طول نمی‌کشد. مرد بلندقدی از آن‌سوی رودخانه به سمتش می‌آید: دوست رفیق سودانی‌اش است. آمریکایی نگران می‌شود که چه شده و چرا خود رفیقش نیامده.

آلاسکای غول‌ها و ایزدان

اسفند ۱۳۹۳ و فروردین ۱۳۹۴

شادی‌ای هست که مغرورانه است، شادی‌ای زاییده‌ی این‌که در روز روشن کارهای خوب‌خوب انجام دهی، سال‌ها تلاش کنی و زحمت بکشی، و بعد از آن هم خسته و راضی و در جمع خانواده‌ات باشی، از غذاهای پر رنگ و لعابت لذت ببری، و آماده‌ی استراحتی درخور باشی ـ چه خواب باشد، چه مرگ. شادی دیگری هم هست که مال ویرانه‌های شخصی آدم است. شادی این‌که تنها و شنگول باشی.