۱۹۴۲-۲۰۱۳، آمریکا. روزنامه‌نگار، منتقد فیلم، فيلمنامه‌نویس و برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزرِ نقد در سال ۱۹۷۵. از سال ۱۹۶۷ در برنامه‌ی تلویزیونیِ «Sneak Previews» در شبکه‌ی پی‌بی‌اس حضور داشت و برای نشریه‌ی «Chicago Sun-Times» نقد فیلم می‌نوشت. از او در زمان حیاتش بیش از بیست عنوان کتاب و دوازده مجموعه‌نقد به چاپ رسیده است.

دی ۱۳۹۶

معمای ازلی: چه برنجی؟ برنج فوری در پلوپز خوب می‌پزد ولی باید عین دستورِ روی بسته‌بندی‌اش عمل کنید. جلوتر به‌تان خواهم گفت که به دستورالعمل‌ها محل نگذارید اما فعلا روی بسته‌بندی برنج فوری را بخوانید. الکی اسمش را نگذاشته‌اند برنج فوری. اگر نیم ساعت بگذارید روی پخت یا گرم بماند باید با کفچه از توی پلوپز جمعش کنید.

مرداد ۱۳۹۵

راجر ایبرت، نویسنده و منتقد سینمایی، در این متن از تجربه‌ی تماشای فیلم راکی با محمد علی می‌گوید و اینکه چطور حتی قصه‌پردازان هالیوود هم تلاش مي‌كردند شخصیتی خلق کنند که در داستان‌ها به عظمت و جذابیت محمدعلی در واقعیت نزدیک شود.

مسافر قطار آسمان

اردیبهشت ۱۳۹۲

نمی‌شود گفت سفر دل‌چسب و جالبی نبوده است. خاطرات زندگی، سوغاتی است که به خانه آورده‌ام و برای ابدیت، لزوم‌شان بیشتر از آن برج ایفل کوچکی که از پاریس آوردم نیست. فکر نمی‌کنم خیلی زود بمیرم. اما می‌تواند همین الان وقتی دارم این‌ها را می‌نویسم اتفاق بیفتد.