۱۹۳۳، آمریکا. نویسنده و مدرس دانشگاه. او تاکنون سه بار برنده‌ی جایزه‌ی ادبی پن/فاکنر برای مجموعه‌داستان‌هایش شده و سال ۱۹۹۷ برای رمان «American Pastoral» جایزه‌ی ادبی پولیتزر را نیز به دست آورد. راث همچنین برنده‌ی جایزه‌‌ی کتاب ملی آمریکا برای مجموعه‌داستانش «خداحافظ کلمبوس» شده است. از آثار ترجمه‌شده‌ی او به فارسی می‌توان به رمان‌های «خشم»، «یکی مثل همه» و «زوکرمن رهیده از بند» اشاره کرد.

مرداد ۱۳۹۷

بیس‌بال بازی کردن کاری نبود که بچه‌های یهودی طبقه‌ی متوسط رو به پایین محله‌ی ما بخواهند برای آینده‌ی زندگی سراغش بروند. اگر از خود دبیرستان اخراج شده بودم، توی خانه روزگارم را سیاه می‌کردند. چیزی که بود، خانواده‌ام با سرخوردگی من خوب کنار آمدند و به اندازه‌ی خودم از من ناامید نشدند. اصلا اگر می‌توانستم عضو تیم بشوم تعجب می‌کردند.

مرداد ۱۳۹۶

نامه‌ای سرگشاده به ویکی‌پدیا برای اصلاح یك مدخل

اخیرا به‌واسطه‌ی مشاور ادبی‌ام از ویکی‌پدیا خواستم توضیحات نادرست آن مدخل و دو مدخل دیگر را پاک کنند. مدیر ویکی‌پدیای انگلیسی با نامه‌ای به تاریخِ ۲۵ اوت به مشاورم نوشت که من، یعنی راث، منبع معتبری نیستم. مدیر ویکی‌پدیای انگلیسی نوشته بود: «حرف شما را می‌فهمم که نویسنده بیشترین صلاحیت را در مورد کار خودش دارد ولی ما منبع ثانوی می‌خواهیم.»