۱۳۴۸، تهران. عکاس و نویسنده. نفر سوم نهمین دوسالانه‌ی عکس ایران (۱۳۸۳)، نفر دوم جشنواره‌ی عکس مطبوعات (۱۳۷۸)، برنده‌ی مدال طلا در نمایشگاه بین‌المللی عکس کودک (۱۳۷۷)، نفر دوم مسابقه‌ی بین‌المللی عکس مستند (۱۳۷۶) و برنده‌ی مدال برنز فیاپ دوسالانه‌ی بین‌المللی عکس (موزه‌ی هنرهای معاصر ایران، ۱۳۷۶). هوشمندزاده نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی بسیاری در تهران، بلژیک، دانمارک، یونان، لبنان، برلین، استرالیا، گرجستان، کویت، نیویورک و پاریس برگزار کرده ‌است. مجموعه‌داستان‌های «شاخ» و «ها کردن» نوشته‌ی او هستند.

آذر ۱۳۹۶

شش قاب از حمام های عمومی

حمام‌های عمومی شد جای در راه مانده‌ها و سربازها و مسافرهایی كه پول ماندن در اتاق‌های حمام‌دار را نداشتند اما هنوز هم بعضی‌ها برای تن‌شویی و دلاكی و مشت و مال به حمام‌های عمومی می‌روند؛ به‌عادت شاید یا به‌خاطره، برای دیدن گذشته و زندگی در گذشته.

خيال

شهریور ۱۳۹۴

ما با خيال زنده‌ايم. به همين دلخوش‌کنک‌هاي ساده، به همين گريزهاي کوچک خوشبختي. واقعيت همان خط صاف تکراري هميشگي ا‌ست که فقط راه برگشت ندارد و با همين برگ برنده يک عمر مشغول‌مان مي‌کند. اما خيال، پرواز است. ما با خيال جهان را وسيع مي‌کنيم. جهان را قابل‌تحمل مي‌کنيم. بارها سعي کرده‌ام که خودم را به‌جاي دخترم بگذارم و جهان جديدي را کشف کنم.